18 kwietnia 2021

Gniazdo os w ścianach

Osy budują gniazda w różnych miejscach, używając różnych materiałów. Gniazda te można znaleźć na ścianach, pniach drzew i szczelinach. Zauważ, że gniazda os w ścianach mogą być denerwujące, a nawet stanowić zagrożenie. Dlatego lepiej je usunąć jak najwcześniej.

Gniazda os

Osy to żądlące owady, które są zwykle widoczne w cieplejszych miesiącach. W przyrodzie występują dwa rodzaje: osy społeczne i samotne osy. Chociaż te owady są mniej więcej podobne w strukturze, osy społeczne mogą żądlić, gdy są wzburzone.

Żyją w koloniach i budują gniazda, używając różnych materiałów, nawet błota na ścianach, oknach domu lub garażu. Sprowokowane osy mogą żądlić, co może być bolesne i niebezpieczne.

Osie użądlenie zawiera jad, który może powodować reakcje alergiczne i stany zapalne u niektórych osób, dlatego konieczne jest podjęcie środków ostrożności. Jeśli w domu są małe dzieci lub zwierzęta domowe, konieczne jest pozbycie się gniazd os w ścianach, zanim wyrządzą one szkodę.

Osy szukają lokalizacji, zanim zaczną budować swoje gniazdo. Po znalezieniu odpowiedniej, zbierają się w grupach i zaczynają zbierać materiały do budowy. Niektóre z materiałów wykorzystywanych przez osy do budowy gniazd to błotniste, przeżute włókna drzewne zmieszane ze śliną i woskiem. Najczęstszymi miejscami lęgowymi tych owadów są gałęzie drzew, ściany, belki nośne oraz poddasze.

Jedną z interesujących cech tego gatunku owadów jest to, że wyznaczają one swoje terytorium i zwalczają każdego niepożądanego gościa, dopóki nie zakończą budowy swoich gniazd.

Jak pozbyć się gniazd osy

Osy społecznościowe mogą wyrządzić wiele szkód w porównaniu z samotnymi osami. To dlatego, że mają tendencję do użądlenia, gdy są prowokowane.

Przed rozpoczęciem pozbywania się gniazd os w ścianach lub w innych miejscach, należy koniecznie założyć ubranie ochronne, aby zapewnić sobie bezpieczeństwo. Gdy masz już cały niezbędny sprzęt, możesz przystąpić do zadania.
Pamiętaj, że miesiąc czerwiec to najlepszy czas na usunięcie gniazda, ponieważ jest już zazwyczaj zbudowane, a liczba os w gnieździe jest mniejsza. Poniżej przedstawiono niektóre sposoby usuwania gniazda os.

● Jedną z podstawowych metod usuwania gniazd os jest użycie materiałowej torby.
Podejdź ostrożnie do gniazda osy i powoli, ale zdecydowanie zwiąż torbę wokół gniazda i pozostaw ją niezakłóconą przez jakiś czas. Gdy ruch wewnątrz torby się uspokoi, wyjmij gniazdo i zanurz worek w wodzie, co zapewni zabicie wszystkich os.
● Rozpylanie wody lodowej lub roztworu mydła na gniazdo to kolejny sposób. Za pomocą spryskiwacza rozpylaj roztwór na gniazdo. Pozostaw je w takim stanie na co najmniej dwa dni, ponieważ osy opuszczą gniazdo. Jeśli zaobserwujesz jakąkolwiek aktywność wewnątrz gniazda, powtórz tę procedurę. Gdy wszystkie osy opuszczą gniazdo, możesz bezpiecznie oderwać gniazdo od ściany i wyrzucić je.
● Rozpylanie paliwa jest również skuteczną metodą. Opary emitowane przez paliwa takie jak benzyna i nafta mają tendencję do unieruchamiania owadów i zmniejszania aktywności w gnieździe. Pozostaw gniazdo na dwa dni przed usunięciem. Ta metoda jest szczególnie efektywna.
● Na rynku dostępnych jest również wiele środków odstraszających owady i spraye, które można wykorzystać do usuwania gniazd ze ścian.
● Środki owadobójcze i pestycydy mogą być również stosowane jako metoda usuwania gniazda osy w domu. Stań w bezpiecznej odległości od gniazda i rozprowadź substancję chemiczną w gnieździe i wokół niego za pomocą dyszy rozpylającej.

Podsumowanie

Podejmij odpowiednie środki ostrożności, takie jak zasłanianie ust i nosa, podczas rozpylania środka owadobójczego i ucieknij natychmiast po zakończeniu pracy, ponieważ pestycydy zawierają toksyny, które mogą również zaszkodzić tobie. Chemikalia zabiją osy i sprawią, że będzie można w sposób bezpieczny usunąć gniazdo.
Znalezienie gniazd os w ścianach domu lub garażu może być przyczyną poważnych problemów, zwłaszcza jeśli w domu są małe dzieci. Możesz spróbować usunąć gniazda os za pomocą podanych metod lub poszukać profesjonalnej pomocy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *